Kadın ve Erkek Arasındaki Farklılıklar

Kadın ve erkek arasındaki farklar hem fiziksel hem de ruhsal yönden büyük farklılık göstermektedir. Bu farlılıkları şimdilik bazılarını inceleyeceğiz.

İşte kadınların ve erkeklerin arasındaki farklar;

1. Erkekler kadınlardan daha fazla saldırgandırlar. Bedensel güçe meyilli olmaları ise testosterona bağlanmaktadır. Kadınlar ise kelimeler ile savaşırlar.

2. Erkeklerin kadınlara göre daha fazla sivilce sorunu vardır. Bu da testosteron hormonundan dolayı kaynaklanmaktadır. Bu hormona yağ bezelerini uyararak gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Tıkanma sebebi de sivilceye neden olmaktadır.

3. AIDS hastalarının %25’i kadın %75’i erkektedir. Kadınların bu hastalığa daha az yakalanmasının sebebi hastalığı taşıyan X kromozomdan 2 tanesi bulunmaktadır. Bu sayede kromozom hastalığı kapsa bile diğeri ona baskın gelir.

4. Kadınlar sesli düşünmeyi ve yüksek sesle konuşmayı sever. Erkekler ise her ikisini de sessiz ve içinden yapmayı tercih etmektedir. Bu sebepler kadınlar erkekleri “bencil duygusuz kişiler” olarak tanımlarken erkeklerde “sürekli konuşan, ve kafa şişiren baş belaları” olarak görmektedir.

5. Erkeklerin vücut kokusu kadınlara göre daha güçlüdür.

6. Sporda erkeler kadınlardan daha hızlıdır. Fakat kadınlar daha dayanıklıdır.

7. Kadınlarda 3.6 erkeklerde ise 4.5 litre kan vardır. Erkeklerin kanı daha fazla koyu kıvamlıdır. 1 damlasında 1 milyon kan hücresi bulunur. Toplamda erkeklerde 1 santimetre küp kanda 5 milyon alyuvar bulunmaktadır. Kadınlara kıyasla %20 fazlalık demektir. Erkeklerin tansiyonu kandınlardan yüksektir.

8. Kadınların derilerinin altındaki yağ tabakası sayesinde daha iyi yüzerler.

9. Kadınlar menopoz döneminde uykusuzluk, ateş basması, vajina kuruluğu ve şişmanlama yaşarlar. Erkeklerde andropoz döneminde ise hiç bir bedensel belirti yaşamamaktadır.

10. Erkeklerin vücut ısısı kadınlara göre daha yüksektir. Su: Erkekte %60-70’ sudan ibarettir. Kadınların vücudundaki su oranı %50-60 arasıdır.

11. Kadınlar koklama ve işitme duyuları daha güçlüdür. Erkekler ise ışığa karşı daha hassastır. Bu sebeple erkeklerin gözü ayrıntıları iyi seçer.

12. Erkekler kadınlara göre ortalama 40 gün daha az hastalanırlar.

13. Kadınlar erkeklerden 5 kat fazla ağırdırlar. Genellikle 19.00-22.00 arası

14. Erkekler kadınlara oranla daha hızlı yaşlanırlar. 55 yaşındaki kadının bedensel gücünün yüzde 90’nına sahiptir. Fakat aynı yaştaki bir erkek gücünün sadece %70’ine sahiptir. 35 yaşındaki erkeğin damar sistemi 50 yaşındaki bir kadınla eşdeğerdir.

15. Kadınlar dakikada 20-22 kez soluk alıp verir. Erkeklerde ise 1 dakika da 16 kez solup alıp verir. İkisininde günde soldukları miktar aynı olup 12 bin litredir.

16. Kadınlar günde 20.000 kelime konuşurken erkeklerde ise 7.000 kelimedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir